Wystawa Kingi Burek *Każda róża ma kolce* i antymobbingowe warsztaty artystyczne „Kolce” z artystką


8 marca 2023 r. w Centrum Praw Kobiet odbył się wernisaż wystawy „Każda róża ma kolce” Kingi Burek.


Kinga Burek (link do Instagrama artystki), na podstawie własnych doświadczeń, w swoim malarstwie odziera kobiecość z tej stereotypowej symboliki, ukazując kobietę w pełni – piękną, delikatną, wrażliwą, ale także posiadającą w sobie złość, rozterki, ból, nie zawsze gotową do podejmowania decyzji, smutną, poirytowaną, przestraszoną. Nie są to jednak różne twarze kobiecości, ale właśnie jej jeden, pełny obraz.


Każda osoba, która miała wkład w powstanie tej wystawy łączy się w geście solidarności z poznańskim oddziałem Fundacji Centrum Praw Kobiet. Nie zgadamy się na mobbing oraz dyskryminację kobiet w ich miejscach pracy, zwłaszcza jeśli są nimi organizacje feministyczne. Zjawisko to pokazuje jedynie ogromną skalę problemu, z jakim musimy się wszyscy mierzyć.

Kuratorka: Aleksandra Pietrzak

Artykuł Malarstwo Kingi Burek to wściekłość i wrzaskLINK

Czy wiecie, czym jest mobbing? Czy doświadczyłyście go kiedyś w swoim życiu zawodowym?

O tym rozmawiałyśmy 12 sierpnia 2023 r. w siedzibie Fundacji Czas Kobiet! Artystka Kinga Burek przygotowała warsztaty antymobbingowe, które pozwoliły otwarcie dyskutować na ten ważny temat, bez ujawniania nazwisk i z szacunkiem dla każdej historii.

👉 Dzieliłyśmy się swoimi doświadczeniami i opowiadałyśmy, jak chciałybyśmy być traktowane w pracy, abyśmy razem mogły uczyć się od siebie tego, jak budować zdrową i szanującą atmosferę w miejscu zatrudnienia.

Podczas warsztatów uczestniczki brały udział w kreatywnych zajęciach, które pozwoliły im nauczyć się wyrażania swojej niezgody na MOBBING.

Wspólnie tworzymy przestrzeń wolną od mobbingu, bo szacunek i równość w miejscu pracy są dla nas priorytetem! 💪🤝.

Fundacja Czas Kobiet 2024. Projekt i wykonanie: SAROTA PR