Wernisaż wystawy Marty Frej z cyklu „#Jestem silna, bo….”


19 października 2023 r. otworzył wernisażem wystawę grafik artystki Marty Frej z cyklu “#Jestem silna, bo….”. Wystawa ilustrowała współczesne życie kobiet w Polsce.

Grafiki dotykają ważnych i aktualnych problemów społecznych, w tym praw kobiet, dyskryminacji, nadużyć i stereotypów ze względu na płeć. Skłaniają do refleksji i odsłaniają trudną prawdę o rzeczywistości kobiet w naszym kraju.

O autorce:
Marta Frej, polska malarka, ilustratorka i animatorka kulturalna. Artystka urodziła się w 1973 roku w Częstochowie, jest prezeską Fundacji Kulturoholizm i współzałożycielką i koordynatorką (wraz z Tomaszem Kosińskim) Klubu Krytyki Politycznej. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi w 2004 r. W latach 2005 – 2009 była asystentką w Pracowni Malarstwa i Rysunku Marka Czajkowskiego łódzkiej ASP. Jest też laureatką nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, w kategorii prawa kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji z powodu płci za twórczość artystyczną zaangażowaną w obronę praw kobiet i równości płci. W swoich pracach z błyskotliwymi, celnymi podpisami porusza wiele trudnych tematów dotyczących m.in. feminizmu, nietolerancji wobec mniejszości seksualnych, ekspansji Kościoła katolickiego w życiu publicznym, wykluczenia, stereotypów.

Wystawa trwała do 6 listopada 2023 roku.

*Projekt sfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Fundacja Czas Kobiet 2024. Projekt i wykonanie: SAROTA PR