Wernisaż wystawy Justyny Andrzejewskiej ** about / without / for **


5 grudnia 2023 r. wernisażem otworzyłyśmy wystawę Justyny Andrzejewskiej ** about / without / for ** prezentowaną w Fundacji Czas Kobiet.

Prezentowane fotografie to zapisy fragmentów rzeczywistości miejsc plenerowych i wnętrz – silnie naznaczonych udziałem człowieka i na fotografiach nieobecnego. Te wszystkie miejsca – tarasy, magazyny, skrytki z dewocjonaliami, fasady domów z balkonami, przechowalnie rzeczy różnych, spiętrzone krzesła w rogu ogrodu, stoły z poczęstunkiem– nacechowane temperamentem i obecnością człowieka pozostają puste, bez obecności „twórcy” tych zdarzeń. Ta nieobecność wcale nie przeszkadza, wręcz przeciwnie pozwala obserwować, dokładnie przyjrzeć się sytuacji , daje możliwość namysłu i pozwala snuć w wyobraźni historyjki i dłuższe narrację o kimś, bez kogoś, specjalnie dla kogoś.

O artystce:

Justyna Andrzejewska – (ur. 1986 w Gnieźnie) jest absolwentką Wydziału Artystycznego kierunku Grafika Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego i studentką Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze, gdzie pod okiem Wojtka Zawadzkiego szkoliła swoje umiejętności widzenia. Studia magisterskie na wydziale komunikacji medialnej, kierunku fotografia Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, zakończone dyplomem w pracowniach prof. Piotra Wołyńskiego i dr hab. Piotra Chojnackiego i aneksem pod kierunkiem prof. Jarosława Kozłowskiego.Wielokrotna uczestniczka Wszechnicy fotograficznej, wystaw indywidualnych i zbiorowych. Aktualnie żyje we Francji, współpracuje także przy projektach komercyjnych w Polsce i za granicą.

*Projekt sfinansowany ze środków budżetu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Fundacja Czas Kobiet 2024. Projekt i wykonanie: SAROTA PR