Wernisaż wystawy Joanny Marcinkowskiej „Dziedzictwo codzienności”


19 września 2023 r. odbył się wernisaż wystawy Joanny Marcinkowskiej „Dziedzictwo codzienności”.🖼

Joanna Marcinkowska zajmuje się głównie malarstwem, jednak na wystawie zaprezentowała realizacje wideo i wycinanki. Tak, jak w malarstwie, tutaj również ważni są ludzie i ich historie. Historie wyśpiewywane w zarejestrowanych pieśniach i historie inspirowane kolorowymi wizerunkami bawiących się dzieci. Łącząc te dwa cykle zwracamy uwagę na życie i na tradycje, które wpisane są w naszą codzienność. Chcemy, żeby przemówiła codzienność, drobna, niezauważalna. Ta, o której pisała Jolanta Brach-Czaina.

Wystawę można było podziwiać od 19 września od godziny 17:00 do 2 października 2023r. w naszej Galerii Czas Kobiet przy al. Marcinowskiego 24 w Poznaniu.
Kuratorką wernisażu była Justyna Ryczek.

O ARTYSTCE🌺
Joanna Marcinkowska urodziła się w 1982 roku w Poznaniu. Absolwentka Edukacji Artystycznej i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 2020 roku doktora habilitowana w dziedzinie sztuki. Od 2007 roku zawodowo związana jest z macierzystą uczelnią – obecnie Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Od 2022 roku prowadzi VII Pracownię Malarstwa. Od 2019 roku Prodziekana Wydziału Malarstwa i Rysunku UAP. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i uczestniczka kilkudziesięciu prezentacji zbiorowych w Europie i USA. Fascynuje się kulturą tradycyjną, a artystycznie wypowiada się głównie w obszarze malarstwa, rysunku i wycinanki.

*Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Fundacja Czas Kobiet 2024. Projekt i wykonanie: SAROTA PR