Performance artystyczny Katarzyny Górczyńskiej „Ceremonia przejścia”


2 grudnia 2023 r. w siedzibie Fundacji Czas Kobiet odbył się performance artystki Katarzyny Górczyńskiej ze specjalnym udziałem Mii Górczyńskiej pt.: „Ceremonia przejścia”.

Katarzyna Górczyńska (ur. 1982) – zajmuje się performansem, muzyką improwizowaną i edukacją. Absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, dyplom w zakresie choreografii muzyki oraz Hochschule für Musik Carl Maria von Weber w Dreźnie ukończonej z wyróżnieniem w zakresie choreografii i pedagogiki muzycznej. Obecnie łączy doświadczenia z zakresu muzyki, ruchu i sztuki performans przygotowując dysertację pod opieką prof. dr Janusza Bałdygi w VII Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych – Performance w Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. W latach 2007 – 2009 pracowała jako asystentka prof. Christine Straumer w HfMDD; 2010- 2011 jako wykładowczyni z zakresu edukacji muzyczno-ruchowej w Wyższej Szkole DRK w Dreźnie; 2015-2018 jako wykładowczyni w Zakładzie Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2010 roku związana z Institut Rhythmik Hellerau e.V. w Dreźnie, gdzie organizuje i prowadzi warsztaty szkoleniowe dla artystów z zakresu ruchu, performansu, muzyki.

Mia Górczyńska (ur. 2012) wiolonczelistka, uczennica, laureatka pierwszego miejsca na III Ogólnopolskim Konkursie Wiolonczelowym w Gorzowie Wielkopolskim, dwukrotnie wyróżniona na IV i V Ogólnopolskim Festiwalu W Barokowym Stylu i kilkukrotnie wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych – Świetlik. Interesuje się przyrodą oraz wiedzą w zakresie anatomii ludzkiego ciała.

*Projekt sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Fundacja Czas Kobiet 2024. Projekt i wykonanie: SAROTA PR