Koncert skrzypcowo-wiolonczelowy „Niech miłość płynie” Katarzyny Klebba i Agnieszki KOVA Kowalczyk


15 grudnia 2023 r. dwie utalentowane artystki Katarzyna Klebba i Agnieszka KOVA Kowalczyk wystąpiły w siedzibie Fundacji Czas Kobiet.

Koncert był zaproszeniem do zanurzenia się w dźwiękach, które przenoszą nas na poziom głębokiego zrozumienia samego siebie oraz świata wokół nas. Poprzez muzykę jako medium, możemy odkryć piękno wewnętrznej harmonii, zanurzyć się w błogim spokoju i odnaleźć siłę do budowania lepszego jutra. Ta medytacyjna podróż staje się dla nas wszystkich oazą spokoju, gdzie miłość jest najważniejszym przewodnikiem.

W obliczu dzisiejszego świata, który jest nieustannie targany dramatycznymi wydarzeniami, coraz bardziej pragniemy odnaleźć harmonię i spokój. Muzyka, jako czysta wibracja, jawi się jako doskonałe narzędzie do tworzenia porządku i równowagi w naszym otoczeniu. Koncert zaprosił wszystkich do udziału w medytacyjnej podróży, skierowanej w głąb siebie, w kierunku najgłębszych zakamarków swojego serca.

Niech ta podróż stanie się odpowiedzią na dramatyczne zdarzenia obecnego świata, niech stanie się źródłem, z którego wypływa miłość. Niech miłość płynie swobodnie jak strumień, nawadniając serca i umysły, byśmy byli zdolni przekształcać trudności w możliwości, a chaos w spokój. W tym wspólnym poszukiwaniu harmonii, przywołajmy miłość jako siłę napędową, która jednoczy nas w trudnych chwilach i ukierunkowuje naszą uwagę na to, co istotne.

Informacje o artystkach:

🎻Katarzyna Klebba
Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, skrzypaczka, kompozytorka
muzyki teatralnej. W latach 1981-1989 związana z Teatrem Ósmego Dnia. Od 1990 roku do dnia dzisiejszego,współpracuje z międzynarodowymi grupami teatralnymi-Footsbarn Travelling Theatre- Francja,Ton und
Kirschen-Niemcy, Abinaya Theatre-Indie,Teatr Cinema i Trzeci Teatr Lecha Raczaka-Polska. Twórczyni szeregu warsztatów z arte-terapii m.in dla osób z problemami uzależnień (teatr Wiem kiedy nie mogę – istniejący przez 15 lat) dla osób z różnymi niesprawnościami (Teatr Łapacze snów), warsztatów teatralno-muzycznych dla uchodźców (Erasmus Berlin), warsztatów muzycznych dla dzieci z zespołem downa (Performance Wspólne). Współtwórczyni poznańskiego Tria Targanescu.

🎻Agnieszka KOVA Kowalczyk
Wiolonczelistka współpracująca z wieloma artystami zarówno sceny jazzowej, klasycznej, rockowej, jak i twórcami muzyki elektronicznej, eksperymentalnej i improwizowanej m.in. z Nicole Mitchell, Dee Alexander, Lisą-Marie Holmes, Kayah, Sylwią Grzeszczak, Zbigniewem Górnym, Małgorzatą Ostrowską, Urszulą, Robertem Chojnackim, Felicjanem Andrzejczakiem, Waldemarem Rychłym i Szymonem Siwierskim. Od 2012 r. związana jest też z zespołem Raya Wilsona. Agnieszka koncertowała na wielu festiwalach muzycznych takich jak: Tauron Nowa Muzyka, Opener, Nowy Wiek Awangardy, No Women No Art, Klamra, FONOMO, Friv, BASS & BEAT i innych. Miała okazję występować zarówno w USA, Argentynie, Chile, Japonii, Chinach, Indiach, Wietnamie, Emiratach Arabskich, RPA, jak i w większości krajów europejskich. Artystka tworzy też własną muzykę na wiolonczelę elektryczną i loop station. Na początku 2024 r. zostanie wydana pierwsza solowa płyta KOVY z jej autorskim cyklem utworów zatytułowanych „Boginie”.

*Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Fundacja Czas Kobiet 2024. Projekt i wykonanie: SAROTA PR